Breaking News
Home » Oakhurst » YHS Swim Team Meet Scores And Results

YHS Swim Team Meet Scores And Results

Yosemite High School’s (YHS) Badger swim team hosted valley school San Joaquin Memorial (SJM) on Thursday, Mar. 6.

The diving portion of the scrimmage was underway by 3 p.m., beneath cloudy skies, followed by boys’ and girls’ Junior Varsity and Varsity swim competition.

Stay tuned as YHS goes up against Madera at Yosemite, on Tuesday, Mar. 11.

“We’re showing improved times, it’s our second practice meet and we’re getting ready for league,” says JV coach Brenna Neely. “Our kids are amazing and they’re showing a lot of improvement. Junior Varsity girls won and Varsity boys won. Oliver Curley in the 200 IM Varsity boys was an exemplary swim. He was the stand-out swimmer of the meet. We have another scrimmage tomorrow and we should have some really good swims.”

Following are the scores and results of the YHS vs. SJM meet, courtesy of Varsity head coach, Brandon Brokaw.

YHS Swim meet 3 6 2014 - Clara Briley dives - Photo by Kellie FlanaganYosemite High School vs San Joaquin Memorial
Team Rankings – Through Event 48

Girls – Team Scores – Junior Varsity Division
Place School Points
1 Yosemite High School Yosemite High School 95
2 San Joaquin Memorial High San Joaquin Memorial High 57
Total 152.00

Girls – Team Scores – Varsity Division
Place School Points
1 San Joaquin Memorial High San Joaquin Memorial High 97
2 Yosemite High School Yosemite High School 82
Total 179.00

YHS Swim meet 3 6 2014 - Allie Donnell - Photo by Kellie FlanaganBoys – Team Scores – Junior Varsity Division
Place School Points
1 San Joaquin Memorial High San Joaquin Memorial High 65
2 Yosemite High School Yosemite High School 58
Total 123.00

Boys – Team Scores – Varsity Division
Place School Points
1 Yosemite High School Yosemite High School 104
2 San Joaquin Memorial High San Joaquin Memorial High 71
Total 175.00

YHS vs SJM Results

YHS Swim meet 3 6 2014 - Photo by Kellie FlanaganEvent 1 Girls 200 Yard Medley Relay Junior Varsity
Team Relay Finals Time
1 YHS A 2:52.36 8
1) Briley, Clara 2) Pearson, Laura 3) McCully, Brianna 4) Rowe, Emily
43.28 45.92 48.47 34.69
2 SJM A 2:53.49 4
1) Linney, Audra 2) Wilkins, Sunni 3) Weiland, Julia 4) Jones, Sammy
48.10 46.06 45.81 33.52

Event 2 Boys 200 Yard Medley Relay Junior Varsity
Team Relay Finals Time
1 YHS A 2:16.57 8
1) McLean, Peter 2) Thacker, Dylan 3) Malcolm, Jaden 4) Bradshaw, Joel
38.26 35.63 34.01 28.67
2 SJM A 2:27.97 4
1) Paracchi, Dario 2) Jacobi, Shane 3) Smith, Matt 4) Wiseman, Kevin
39.83 40.40 32.93 34.81

YHS Swim meet 3 6 2014 - Photo by Kellie FlanaganEvent 3 Girls 200 Yard Medley Relay Varsity
Team Relay Finals Time
1 SJM A 2:17.03 8
1) Kellner, Kurtie 2) Hernandez, Gabrielle 3) Hernandez, Kassandra M 4) Campbell, Molly
35.05 38.68 35.06 28.24
2 YHS A 2:20.44 4
1) Meiss, Malory 2) Smith, Kimiko 3) Tapia, Kendra 4) McGoldrick, Isabel
35.75 39.83 35.48 29.38
3 SJM B 2:26.90 2
1) Moreno, Lara 2) Idsvoog, Caroline 3) Lee, Tiffany 4) Jorgensen, Rachel
36.68 40.15 36.63 33.44
4 YHS B 2:32.13
1) Dodd, Nastasia 2) Clark, Angelina 3) Howell, Kayla 4) Sosa, Sierra
43.07 42.14 36.63 30.29

YHS Swim meet 3 6 2014 - ready set go - Photo by Kellie FlanaganEvent 4 Boys 200 Yard Medley Relay Varsity
Team Relay Finals Time
1 YHS A 2:01.51 8
1) Wood, Travis 2) Hartesveldt, Ben 3) Wood, Trevor 4) Curley, Oliver
31.42 35.29 28.87 25.93
2 SJM A 2:01.63 4
1) Favagrossa, Michael 2) Farrow, Scott 3) Alvarez, Marco 4) Cunha, Andrew
30.68 35.92 30.07 24.96
3 SJM B 2:12.79 2
1) Mendoza, Philip 2) Cameron, Evan 3) Alejo, Philip 4) O’Day, Aaron
29.82 38.31 33.58 31.08
4 YHS B 2:19.00
1) Masai, Dillan 2) McLean, Phillip 3) Murphy, Hunter 4) Conley, Tim
39.39 39.27 31.86 28.48

YHS Swim meet 3 6 2014 - swimmers dive in - Photo by Kellie FlanaganEvent 5 Girls 200 Yard Freestyle Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Pearson, Laura YHS 2:48.34 6
39.20 42.68 44.43 42.03
2 McCully, Brianna YHS 2:50.18 4
39.69 43.39 45.15 41.95
3 Lee, Jessie SJM 3:18.41 3
43.11 50.07 53.32 51.91
4 Donnell, Allie YHS 3:21.63 2
42.62 51.12 54.19 53.70
5 Linney, Audra SJM 3:25.14 1
43.30 51.04 56.18 54.62
— DesLaurier, Harley YHS DQ

Event 6 Boys 200 Yard Freestyle Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Malcolm, Jaden YHS 2:16.49 6
29.66 34.97 36.89 34.97
2 McLean, Peter YHS 2:35.48 4
34.95 2:00.53
3 Wiseman, Kevin SJM 2:46.48 3
34.72 41.98 43.94 45.84

YHS Swim meet 3 6 2014 - Photo by Kellie FlanaganEvent 7 Girls 200 Yard Freestyle Varsity
Name School Finals Time
1 Clark, Haley YHS 2:16.00 6
31.15 34.56 36.18 34.11
2 Campbell, Maddie SJM 2:17.17 4
30.42 33.54 37.15 36.06
3 Curley, Rose YHS 2:20.17 3
31.61 35.21 36.69 36.66
4 Hernandez, Gabrielle SJM 2:20.44 2
32.20 35.21 36.90 36.13
5 Meiss, Malory YHS 2:26.89 1
33.81 36.60 38.62 37.86
6 Medrano, Martha SJM 2:41.07
35.78 40.82 42.98 41.49
7 Clark, Angelina YHS x2:57.60
38.92 44.85 47.10 46.73

YHS Swim meet 3 6 2014 - Photo by Kellie FlanaganEvent 8 Boys 200 Yard Freestyle Varsity
Name School Finals Time
1 Mulkey, Aaron YHS 2:02.18 6
26.91 30.79 32.75 31.73
2 O’Rourke, Timothy SJM 2:10.01 4
30.01 32.46 34.24 33.30
3 Conley, Tim YHS 2:17.92 3
32.12 34.50 36.95 34.35
4 Curley, Oliver YHS 2:18.21 2
29.15 33.84 37.26 37.96
5 Alejo, Philip SJM 2:22.94 1
32.57 36.74 38.43 35.20
6 Mendoza, Philip SJM 2:36.33
33.41 40.29 42.44 40.19

Event 9 Girls 200 Yard IM Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Weiland, Julia SJM 3:19.05 6
49.97 52.49 54.21 42.38

YHS Swim meet 3 6 2014 - Yosemite girls Varsity - Photo by Kellie FlanaganEvent 10 Boys 200 Yard IM Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Jacobi, Shane SJM 2:50.06 6
35.38 45.81 49.34 39.53
2 Gonzalez, Alec SJM 3:29.32 4
42.19 55.05 1:03.77 48.31
3 Smith, Matt SJM 4:03.76 3
51.87 1:58.40 48.88 24.61

Event 11 Girls 200 Yard IM Varsity
Name School Finals Time
1 Tapia, Nicole YHS 2:46.59 6
32.86 1:36.58 37.09 0.06
2 Hernandez, Kassandra M SJM 2:47.53 4
38.03 44.09 48.74 36.67
3 Jorgensen, Rachel SJM 2:49.62 3
39.84 42.84 50.17 36.77
4 Tapia, Kendra YHS 2:53.20 2
37.69 44.00 53.09 38.42
5 Lee, Tiffany SJM 2:57.96 1
40.44 46.13 52.06 39.33
6 Smith, Kimiko YHS 3:01.95
39.96 48.90 49.23 43.86
7 Dodd, Nastasia YHS x3:03.41
38.07 50.16 51.05 44.13

YHS Swim meet 3 6 2014 - Breanna McCully, Clara Briley, Laura Pearson, Emily Rowe  - Photo by Kellie FlanaganEvent 12 Boys 200 Yard IM Varsity
Name School Finals Time
1 Kudela, Phillip YHS 2:15.24 6
28.49 35.11 40.64 31.00
2 Cameron, Evan SJM 2:27.98 4
31.67 35.79 45.97 34.55
3 Cunha, Andrew SJM 2:30.23 3
32.28 39.12 44.54 34.29
4 Wood, Trevor YHS 2:41.65 2
32.39 42.41 50.59 36.26
5 McLean, Phillip YHS 2:54.17 1
39.57 43.20 51.06 40.34

YHS Swim meet 3 6 2014 - Emily Rowe and Laura Pearson - Photo by Kellie FlanaganEvent 13 Girls 50 Yard Freestyle Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Solomon, Meg SJM 35.44 6
2 McCoon, Caden YHS 36.31 4
3 Crumpton, Calissa YHS 37.29 3
4 Samberino, Bernice SJM 38.93 2
5 Morrison, M YHS 39.01 1
6 Donnell, Allie YHS x39.71
— Cicoletti, Evi YHS X34.83
— Robichaux, Erika YHS X45.32
— Garcia, Cecilia YHS X46.74

Event 14 Boys 50 Yard Freestyle Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Agavia, Gabriel SJM 28.67 6
2 Bradshaw, Joel YHS 29.75 4
3 Wiseman, Kevin SJM 31.52 3
4 Paracchi, Dario SJM 31.95 2
5 Flores, Gabriel SJM x35.54

Event 15 Girls 50 Yard Freestyle Varsity
Name School Finals Time
1 McConville, Julia YHS 26.86 6
2 Apodaca, Jessica SJM 28.22 4
3 McGoldrick, Isabel YHS 30.09 3
4 Sosa, Sierra YHS 31.20 2
5 Neal, Kaily YHS x32.42
6 DeOchoa, Mayson SJM 35.12 1

Event 16 Boys 50 Yard Freestyle Varsity
Name School Finals Time
1 Altaffer, Cole SJM 23.79 6
2 Foster, Jeff YHS 24.40 4
3 Wood, Jared YHS 25.61 3
4 Cunha, Andrew SJM 26.41 2
5 Curley, Oliver YHS 28.57 1

Event 17 Girls 100 Yard Butterfly Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Wilkins, Sunni SJM 1:43.27 6
46.48 56.79

Event 19 Girls 100 Yard Butterfly Varsity
Name School Finals Time
1 Favagrosa, Francesca SJM 1:08.11 6
32.49 35.62
2 Campbell, Molly SJM 1:18.83 4
36.69 42.14
3 Tapia, Nicole YHS 1:19.29 3
35.47 43.82
4 Hernandez, Kassandra M SJM 1:23.74 2
40.53 43.21
5 Tapia, Kendra YHS 1:24.20 1
38.62 45.58
6 Howell, Kayla YHS 1:33.48
40.99 52.49
7 Wade, Taylor YHS x1:35.52
43.07 52.45

Event 20 Boys 100 Yard Butterfly Varsity
Name School Finals Time
1 Foster, Jeff YHS 1:00.25 6
27.64 32.61
2 Alvarez, Marco SJM 1:10.21 4
31.73 38.48
3 Wood, Trevor YHS 1:11.16 3
32.61 38.55
4 Murphy, Hunter YHS 1:15.67 2
35.18 40.49
5 Alejo, Philip SJM 1:18.68 1
36.15 42.53

Event 21 Girls 100 Yard Freestyle Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Rowe, Emily YHS 1:17.33 6
37.94 39.39
2 McCully, Brianna YHS 1:17.99 4
38.24 39.75
3 Wilkins, Sunni SJM 1:26.18 3
40.21 45.97
4 Samberino, Bernice SJM 1:26.50 2
42.56 43.94
5 Swan, Sarah YHS 1:29.91 1
40.43 49.48
6 Robichaux, Erika YHS x1:38.86
44.91 53.95

Event 22 Boys 100 Yard Freestyle Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Thacker, Dylan YHS 1:05.58 6
30.36 35.22
2 McLean, Peter YHS 1:08.15 4
33.14 35.01
3 Palmer, Trevor SJM 1:18.83 3
33.64 45.19
4 Flores, Gabriel SJM 1:23.57 2
38.09 45.48

Event 23 Girls 100 Yard Freestyle Varsity
Name School Finals Time
1 McConville, Julia YHS 58.08 6
27.64 30.44
2 Apodaca, Jessica SJM 1:05.41 4
30.44 34.97
3 Sosa, Sierra YHS 1:08.53 3
33.00 35.53
4 Medrano, Martha SJM 1:09.75 2
33.80 35.95
5 Ahrens, Jordyn YHS 1:12.71 1
33.03 39.68
6 Moreno, Lara SJM 1:18.09
33.61 44.48
— McGoldrick, Isabel YHS DQ

Event 24 Boys 100 Yard Freestyle Varsity
Name School Finals Time
1 Altaffer, Cole SJM 52.77 6
25.35 27.42
2 Mulkey, Aaron YHS 54.61 4
26.14 28.47
3 Hartesveldt, Ben YHS 59.86 3
28.09 31.77
4 Wood, Travis YHS 1:00.08 2
28.84 31.24
5 O’Day, Aaron SJM 1:08.70 1
32.14 36.56

Event 25 Girls 500 Yard Freestyle Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Mitchell, Autumn YHS 8:34.73 6
2:17.74 54.95 53.24 54.68
54.61 55.48 55.30 48.73
2 Rowe, Emily YHS 8:38.62 4
40.18 45.59 49.03 48.43
49.30 49.66 2:27.36 45.98
43.09
3 Briley, Clara YHS 8:46.45 3
39.55 7:06.94 59.96

Event 26 Boys 500 Yard Freestyle Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Malcolm, Jaden YHS 6:15.34 6
32.17 36.04 38.06 39.41
36.14 37.14 40.03 38.96
39.36 38.03
2 Jacobi, Shane SJM 7:25.56 4
31.74 38.24 39.63 42.18
42.41 44.69 45.48 45.28
1:25.17 30.74
3 Gonzalez, Alec SJM 8:02.92 3
41.13 44.67 48.26 49.76
50.48 51.08 50.82 48.81
50.14 47.77

Event 27 Girls 500 Yard Freestyle Varsity
Name School Finals Time
1 Clark, Haley YHS 6:12.86 6
33.14 36.12 36.58 37.08
37.19 38.06 39.36 39.89
39.00 36.44
2 Howell, Kayla YHS 7:10.65 4
34.47 41.51 1:27.28 45.00
45.11 46.06
45.14 40.53
3 Shafer, Emily SJM 7:13.67 3
39.92 1:28.31
44.55 1:26.79
38.80
4 Wade, Taylor YHS 7:18.20 2
40.88 43.99 45.02 44.69
44.79 44.02 45.24 43.69
44.71 41.17

Event 28 Boys 500 Yard Freestyle Varsity
Name School Finals Time
1 Kudela, Phillip YHS 5:05.31 6
27.38 30.35 30.96 30.49
30.87 31.50 31.09 31.38
31.22 30.07
2 Farrow, Scott SJM 5:47.26 4
30.14 33.26 34.90 35.35
35.47 35.55 35.75 36.34
35.91 34.59
3 O’Rourke, Timothy SJM 6:01.05 3
31.87 35.44 36.35 36.50
37.16 36.98 37.46 37.18
37.25 34.86
4 Conley, Tim YHS 6:23.89 2
32.31 36.42 37.79 39.37
39.78 40.52
39.98 36.66

Event 29 Girls 200 Yard Freestyle Relay Junior Varsity
Team Relay Finals Time
1 SJM A 2:27.05 8
1) Jones, Sammy 2) Wilkins, Sunni
3) Lee, Jessie 4) Weiland, Julia
41.17 1:12.79 33.09
2 YHS A 2:27.13 4
1) Mitchell, Autumn 2) Crumpton, Calissa
3) McCully, Brianna 4) Swan, Sarah
34.67 1:13.79 38.67
3 YHS B 2:32.36 2
1) McCoon, Caden 2) Donnell, Allie
3) Morrison, M 4) Cicoletti, Evi
39.37 40.31 38.94 33.74

Event 30 Boys 200 Yard Freestyle Relay Junior Varsity
Team Relay Finals Time
1 YHS A 1:55.81 8
1) McLean, Peter 2) Malcolm, Jaden
3) Thacker, Dylan 4) Bradshaw, Joel
29.77 28.26 28.50 29.28
2 SJM A 2:11.19 4
1) Paracchi, Dario 2) Wiseman, Kevin
3) Gonzalez, Alec 4) Jacobi, Shane
36.77 31.49 33.90 29.03

Event 31 Girls 200 Yard Freestyle Relay Varsity
Team Relay Finals Time
1 SJM A 1:52.77 8
1) Campbell, Molly 2) Apodaca, Jessica
3) Campbell, Maddie 4) Favagrosa, Francesca
28.36 27.20 29.50 27.71
2 YHS A 1:53.17 4
1) Curley, Rose 2) Tapia, Nicole
3) Clark, Haley 4) McConville, Julia
28.85 29.40 28.94 25.98
3 SJM B 2:07.22 2
1) Kellner, Kurtie 2) Jorgensen, Rachel
3) Medrano, Martha 4) Lee, Tiffany
32.80 31.90 32.23 30.29
4 YHS B 2:08.34
1) Tapia, Kendra 2) Smith, Kimiko
3) Neal, Kaily 4) Sosa, Sierra
30.55 33.94 32.90 30.95
5 YHS C x2:12.38
1) Ahrens, Jordyn 2) Clark, Angelina
3) Dodd, Nastasia 4) Wade, Taylor
32.67 34.30 31.27 34.14

Event 32 Boys 200 Yard Freestyle Relay Varsity
Team Relay Finals Time
1 YHS A 1:37.99 8
1) Wood, Jared 2) Kudela, Phillip
3) Mulkey, Aaron 4) Foster, Jeff
24.64 24.33 24.67 24.35
2 SJM A 1:44.26 4
1) Altaffer, Cole 2) Alvarez, Marco
3) Cunha, Andrew 4) Favagrossa, Michael
26.10 27.55 26.29 24.32
3 YHS B 1:53.83 2
1) Wood, Travis 2) Masai, Dillan
3) Conley, Tim 4) Murphy, Hunter
27.43 26.97 29.72 29.71
4 SJM B 1:57.97
1) Farrow, Scott 2) Mendoza, Philip
3) O’Day, Aaron 4) O’Rourke, Timothy
27.94 31.53 30.67 27.83

Event 33 Girls 100 Yard Backstroke Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Solomon, Meg SJM 1:37.45 6
47.12 50.33
2 Cicoletti, Evi YHS 1:44.38 4
46.76 57.62
3 Swan, Sarah YHS 1:48.60 3
51.20 57.40
4 Crumpton, Calissa YHS 1:53.53 2
53.53 1:00.00
5 Linney, Audra SJM 1:55.45 1
56.25 59.20
6 Garcia, Cecilia YHS x2:08.26
1:01.35 1:06.91

Event 34 Boys 100 Yard Backstroke Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Paracchi, Dario SJM 1:23.92 6
Event 35 Girls 100 Yard Backstroke Varsity
Name School Finals Time
1 Kellner, Kurtie SJM 1:16.31 6
36.99 39.32
2 Meiss, Malory YHS 1:18.32 4
39.06 39.26
3 Moreno, Lara SJM 1:22.27 3
40.10 42.17
4 Neal, Kaily YHS 1:25.45 2
41.67 43.78
5 Dodd, Nastasia YHS 1:39.46 1
47.97 51.49
6 DeOchoa, Mayson SJM 1:55.73
51.05 1:04.68

Event 36 Boys 100 Yard Backstroke Varsity
Name School Finals Time
1 Cameron, Evan SJM 1:04.25 6
31.19 33.06
2 Wood, Jared YHS 1:08.96 4
32.80 36.16
3 Wood, Travis YHS 1:12.71 3
35.06 37.65

Event 37 Girls 100 Yard Breaststroke Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Weiland, Julia SJM 1:39.20 6
48.47 50.73
2 Pearson, Laura YHS 1:40.05 4
49.00 51.05
3 Lee, Jessie SJM 1:44.63 3
50.26 54.37
4 McCoon, Caden YHS 1:54.97 2
54.96 1:00.01

Event 38 Boys 100 Yard Breaststroke Junior Varsity
Name School Finals Time
1 Thacker, Dylan YHS 1:21.74 6
36.87 44.87
2 Palmer, Trevor SJM 1:31.09 4
41.01 50.08

Event 39 Girls 100 Yard Breaststroke Varsity
Name School Finals Time
1 Favagrosa, Francesca SJM 1:19.60 6
38.43 41.17
2 Hernandez, Gabrielle SJM 1:23.84 4
40.47 43.37
3 Curley, Rose YHS 1:24.62 3
39.96 44.66
4 Lee, Tiffany SJM 1:27.50 2
42.21 45.29
5 Smith, Kimiko YHS 1:30.76 1
42.75 48.01
6 Clark, Angelina YHS 1:32.78
44.22 48.56

Event 40 Boys 100 Yard Breaststroke Varsity
Name School Finals Time
1 Hartesveldt, Ben YHS 1:17.01 6
35.70 41.31
2 Farrow, Scott SJM 1:19.14 4
38.71 40.43
3 Murphy, Hunter YHS 1:19.64 3
37.84 41.80
4 McLean, Phillip YHS 1:26.37 2
39.74 46.63

Event 41 Girls 400 Yard Freestyle Relay Junior Varsity
Team Relay Finals Time
1 YHS A 5:22.84 8
1) Mitchell, Autumn 2) Rowe, Emily
3) Pearson, Laura 4) Briley, Clara
1:23.08 39.10 1:22.32
39.27 1:20.65 36.27 1:16.79
2 YHS C 6:07.30 4
1) Cicoletti, Evi 2) Crumpton, Calissa
3) Donnell, Allie 4) McCoon, Caden
40.50 1:26.83 42.48 1:36.79
39.39 1:31.66 41.93 1:32.02

Event 42 Boys 400 Yard Freestyle Relay Junior Varsity
Team Relay Finals Time
1 SJM A 5:31.70 8
1) Gonzalez, Alec 2) Palmer, Trevor
3) Flores, Gabriel 4) Smith, Matt
39.03 1:24.47 38.22 1:26.97
37.02 1:24.08 32.99 1:16.18
Event 43 Girls 400 Yard Freestyle Relay Varsity

Team Relay Finals Time
1 SJM A 4:10.17 8
1) Hernandez, Gabrielle 2) Campbell, Maddie
3) Apodaca, Jessica 4) Favagrosa, Francesca
29.20 1:01.76 29.14 1:03.82
29.73 1:03.77 29.01 1:00.82
2 YHS A 4:15.50 4
1) Clark, Haley 2) Tapia, Nicole
3) Curley, Rose 4) McConville, Julia
30.41 1:04.98 30.98 1:06.18
31.07 1:05.48 27.55 58.86
3 SJM B 4:44.13 2
1) Hernandez, Kassandra M 2) Shafer, Emily
3) Jorgensen, Rachel 4) Campbell, Molly
33.03 1:08.82 34.16 1:10.22
36.73 1:16.61 33.88 1:08.48
4 YHS B 4:46.79
1) Meiss, Malory 2) McGoldrick, Isabel
3) Neal, Kaily 4) Howell, Kayla
33.36 1:08.62 32.12 1:08.59
35.30 1:15.65 35.04 1:13.93

Event 44 Boys 400 Yard Freestyle Relay Varsity
Team Relay Finals Time
1 YHS A 3:42.96 8
1) Wood, Jared 2) Mulkey, Aaron
3) Kudela, Phillip 4) Foster, Jeff
26.98 57.05 26.33 56.62
26.12 54.60 25.46 54.69
2 SJM A 3:53.03 4
1) Cameron, Evan 2) Altaffer, Cole
3) O’Rourke, Timothy 4) Favagrossa, Michael
27.47 57.10 27.09 58.99
28.73 1:00.95 25.86 55.99
3 SJM B 4:30.35 2
1) Alejo, Philip 2) Mendoza, Philip
3) O’Day, Aaron 4) Alvarez, Marco
31.80 1:06.30 34.32 1:11.45
33.38 1:10.87 29.30 1:01.73
— YHS B X4:19.89
1) McLean, Phillip 2) Curley, Oliver
3) Wood, Trevor 4) Conley, Tim
1:08.27 28.87 1:01.72
30.21 1:03.88 31.29 1:06.02

Event 45 Girls 1 mtr Diving Junior Varsity
Name School Finals Score
1 Briley, Clara YHS 75.20 6
2 Mitchell, Autumn YHS 71.49 4

Event 46 Boys 1 mtr Diving Junior Varsity
Name School Finals Score
1 Bradshaw, Joel YHS 109.00 6

Event 47 Girls 1 mtr Diving Varsity
Name School Finals Score
1 Kellner, Kurtie SJM 126.05 6
2 Ahrens, Jordyn YHS 102.75 4

Event 48 Boys 1 mtr Diving Varsity
Name School Finals Score
1 Favagrossa, Michael SJM 139.10 6
2 Masai, Dillan YHS 136.50 4

Leave a Reply

Sierra News Online

Sierra News Online